Łowca dusz – Alex Kava

W położonym w ustronnym miejscu domu letniskowym w Massachussets sześciu młodych mężczyzn ginie w strzelaninie z agentami FBI. Niedaleko FDR Memorial w Waszyngtonie zostaje znalezione ciało córki senatora. Maggie O’Dell jest specjalistką od portretów psychologicznych seryjnych morderców. Dlaczego więc jej szef, zastępca dyrektora Cunningham, zdecydował, że to właśnie ona powinna rozwikłać te dwie różne, pozornie niezwiązane ze sobą sprawy? Kiedy jednak Maggie i jej zawodowy partner R.J. Tully zagłębiają się w nie, związek między tymi sprawami staje się widoczny. Łączy je osoba wielebnego Josepha Everetta, charyzmatycznego przywódcy religijnej sekty, która rozrasta się niemal z dnia na dzień. Młodzi mężczyźni z domu letniskowego okazują się członkami kościoła Everetta, córkę senatora zamordowano tuż po jednym z organizowanych przez wielebnego spotkań modlitewnych. Kim jest wielebny? Psychopatą, który ma na tyle silną pozycję, że może bezkarnie dokonywać przerażających mordów, czy kozłem ofiarnym, wykorzystywanym przez niezwykle przebiegłego zbrodniarza? Maggie zbyt późno zdaje sobie sprawę, że prawda jest o wiele bardziej skomplikowana i przerażająca, niż wskazują początkowe ustalenia…


Książki sensacyjne i kryminalne. Najlepsze sensacje. Najtańsze kryminały.


Łowca Dusz – Alex Kava. Ktoś chce złapać postać, która została stworzona przez Alex Kava. Postać ta będzie Cię niepokoić nocami.

FBI Spl. Agent „Dell wraz z jej partnerem J D Tully szukają pewnego zabójcy, jednakże nie mają pojęcia kto nim będzie. Niby mają go obok siebie, jednakże nie widzą go. Nie podejrzewają, kto jest zabójcą a morderca ten nie jest nawet brany pod uwagę, przez co nie ma go nawet na liście potencjalnych morderców.

Detekstywi mają Oczy szeroko otwarte, jednakże patrząc na mordercę, spoglądają na niego tak jak by było to drzewo rosnące gdzieś w lesie. Jest bo jest i nikt się tym za specjalnie nie przejmuje. Przecież w lesie rosną drzewa, więc po co ktokolwiek miałby się tym przejmować?

„Dell ma czas z inspektorem DCPD Racine, który właśnie został awansowany. Czasami może być dręczący jak ból w karku. Ma tak wiele do nauki i musi się jescze wiele nauczyć. Grupa religijna wydaje się być w centrum tego, co się dzieje. Większość z nich to nastolatki, które są wprowadzone w tę religię, która nienawidzi wszystkiego co ma jakikolwiek związek z rządem. Każdym rządem.”

Tytuły powieści Aleksy wprowadzają w klimat tej literatury, którą tworzy. Autorka tworzy światy mrocznych zbrodni, tajemniczych, a także dopełnionych z okrucieństwem płynącym z najbardziej brutalnych sfer ludzkiej natury. Te dwa czynniki wydają się zresztą w pisarstwie Kavy najważniejsze – zbrodnia i natura ludzka – groza i psychologia.

Pisarka jest w pełni świadoma, że to co ją najbardziej fascynuje oraz inspiruje, to mechanizm, w którym człowiek przekracza granicę zła.

Kreując fikcyjne morderstwa inspiruje się postaciami oraz zdarzeniami, które miały miejsce podczas prawdziwych zabójców. Czasem „z życia” wzięty jest główny wątek – sama zbrodnia, czasami jedynie detal, wokół którego rozwija się wątek fabularny.

Alex Kava jest znana z Maggie ‚Dell Series. Jej miłość do historii kryminalistyki sprawiła, że ​​ta seria była znakomita. Alex nie jest detektywem, ale jej książki zawierają wiarygodne informacje pochodzące od ludzi, którzy są ekspertami w tej dziedzinie. Każda książka, którą pisze, oparta jest na faktach zebranych z różnych źródeł. Pisała kilka autonomicznych powieści i opowiadań.

Jedyny powód, dla którego książka ta jest dla mnie bardzo dobra ale nie idealna, to iż zdałem sobie sprawę z tego jak dojdzie do rozwiązania zagadki, jeszcze zanim zrobiła to w swej książce autorka.

Moim zdaniem, tytuł książki jest odpowiedni, ale Kava wyciągnęła ten pomysł od Robba lub vice versa, ponieważ widzę pewne podobieństwa.

Aspekt religijny tej książki dopoprowadził mnie niemalże do omdlenia. Nie było tam nic nowego a jedynie postać boga, która wyciąga pieniądze od swoich wiernych. Nienawidzę czytać o takich rzeczach.

Ta seria jak dotąd składa się z 11 książek. Głównym bohaterem jest Maggie ‚Dell, profiler kryminalny i dowcipna, inteligentna i piękna kobieta. Jej zadania to kontakt z chorymi umysłowo przestępcami, którzy nigdy nie wahają się zaryzykowania własnego życia lub pozbawienia go innych osób.

Pomysły na opowieści Kavy mogą pochodzić z dowolnego miejsca. Wydaje mi się, że nawet nagłówek w gazecie mógłby wywołać jej wyobraźnię i rozważyć odpowiedzi na pytanie, co jeśli „. Zwykle odpowiedzi pojawiły się w wątku innego bestsellera Alexa Kava. Przez kilka dni izolowała siebie, aby mogła skoncentrować się na swojej pracy. Zazwyczaj pisała od rana do nocy. Inne dni spędza na badaniach, nagrywaniu notatek i myśleniu o tym, jak powinna poprowadzić opowieść.

Był to kolejny świetny dodatek do serii Maggie ‚Dell. Ten obejmował szalony kult, którego młodzi członkowie są całkowicie kontrolowani przez zagadkowego lidera. Sama matka Maggie zostaje pochłonięta organizacją. W miarę odkrywania ciał młodych kobiet, szybko staje się jasne, że istnieje taka konsekwencja dla tej grupy. Maggie i jej partner, R.J. Tully mają za zadanie zbadać morderstwa.

W drugiej książce seryjny zabójca, który Maggie złapała dwa lata temu, który został uwięziony, uciekł z więzienia. Ten zabójca został nazwany The Collector, ponieważ zebrał kilka ofiar, zanim zabił ich w najstraszniejszy sposób. Maggie była pewna, że ​​ten zabójca popełnia przestępstwa po raz kolejny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *