Ikona

1999 rok. W Rosji szaleje hiperinflacja, gospodarka upada, ludność zaczyna głodować, dochodzi do niezwykłego wzrostu przestępczości zorganizowanej – kraj pogrąża się w chaosie. W lipcu 1999 roku nagle umiera na zawał serca prezydent Josif Czerkasow i obowiązki prezydenta obejmuje tymczasowo premier, Iwan Markow, a Duma Państwowa wyznacza termin wyborów prezydenckich na styczeń 2000 roku. Głównym faworytem w wyborach jest Igor Komarow, przywódca ultraprawicowej, neofaszystowskiej partii o nazwie Sojusz Patriotyczny.

Książki sensacyjne i kryminalne. Najlepsze sensacje. Najtańsze kryminały.


Ikona Fryderyka Forsytha.

Dla Zachodu sprawa Rosji to sprawa bardzo koszerna. Ale dla Igora Komarowa, bardzo dzielnego oraz odważnego sierżanta, który podjął się kierowania partii UPF, chaos został stworzony niemalże na zamówienie.

Gdy czeka na skrzydłach osłaniając wybory prezydenckie w styczniu 2000 r, jego uderzający głos rozbłyskuje się niemalże na falach pięknego oraz czystego morza. Jego pracodawcy mają nadzieję, nie tylko na prawo, porządek i dobrobyt, ale przede wszystkim na przywrócenie utraconej wielkości ich terytorium.

Z wyjątkiem jednej małej sprawy, gdzie człowiek który jest niemalże tak szalony, jak Adolf Hitler, a jego myśli i idee, pełne czystości etnicznych, są zapisywane na konto projektu o nazwie „Czarny manifest”.

I to właśnie on przez przypadek wpada na trop byłego żołnierza, który jest podporządkowany Ustabilizowanej Rosji na czele z wybitnym politykiem, tytułową „Ikoną” która ma stać się następnym władcą i chciałaby przenieść Rosję do następnego stulecia oczyszczając wewnętrzny bałagan który panuje w Rosji oraz przekształcić ją w wielki kraj, którym już kiedyś była.

Kim jest Forsyth?

We wrześniu 2005 Forsyth pojawił się na igrzyskach ITV i zebrał 250 000 funtów na cele charytatywne.

W dniu 8 lutego 2007 r. Forsyth pojawił się na panelu dyskusyjnym BBC Time Time i wyraził wówczas sceptycyzm w kwestii antropogenicznej zmiany klimatu.

W dniu 26 marca 2008 r. pojawił się także w „The One Show” emitowanym przez BBC.

Ponadto z Forsythem przeprowadzono wywiad w radiu BBC 5 Live Midway News w związku z przywróceniem porozumienia Wojskowego W dniu 2 lutego 2015 r.

Pojawił się również w filmie Boghead jako członek nagrody dla największego pisarskiego talentu.

Jeśli chodzi o jego książki, pryzmat idei pokonuje wszelkie poważne próby charakterystyki, a oskarżenie zwykle wyrównuje się w science fiction, a nie w thrillerach.

Znak ikony to jedynie szyfry oraz stereotypy, od Igora Komarowa do zachodnich agentów, którzy próbują uniemożliwić mu zdobycie władzy.

Forsyth wyznaje ideę, że Western jest dobry a wschodnie sztuki walki złe; Rosjanie są skorumpowani, Brytyjczycy i Amerykanie walczą o ideał (z wyjątkiem podwójnych rosyjskich agentów).

Jedna z najbardziej znanych książek jego autorstwa opublikowana w 2001 roku obejmuje cztery krótkie opowiadania o karierze brytyjskiego tajnego agenta Sama McCready.

Na początku powieści, wysokiej rangi podsekretarz stanu (PUSS) do spraw urzędu cudzoziemców i spraw wewnętrznych domaga się, aby szef SIS wysłał Sama na wcześniejszą emeryturę. Cztery opowieści są przedstawiane komisji do spraw skarg w celu umożliwienia Samowi pozostania na służbie z SIS.

Czwarty protokół został opublikowany w 1984 roku i obejmuje renegat-owe elementy w Związku Radzieckim, próbujące stworzyć bombę atomową w pobliżu amerykańskiej bazy lotniczej w Wielkiej Brytanii.

Wysocy rangą przedstawiciele państwa zamierzają wpłynąć na zbliżające się wybory w Wielkiej Brytanii i doprowadzić do wyboru anty-NATO, antyamerykańskiego , anty-japońskiego, prozachodniego rządu robotniczego.

W adaptacji książki z 1987 roku wystąpili Pierce Brosnan i Michael Caine. Prawie wszystkie treści polityczne zostały usunięte z filmu.

Spośród chaosu wydobywa się tylko jeden charyzmatyczny głos – Igor Komarow, wizjonerski patriota, który twierdzi, że potrafi przywrócić wielkość Rosji i przynieść dobrobyt masom. Nawet przywołuje zachodnich przywódców politycznych aby wyznaczyli bardziej realistyczną analizą drogi dla Rosji.

Komarow ma wygrać następne wybory, gdy dokument zostanie przemycony do ambasady brytyjskiej w Moskwie.

Były pilot i dziennikarz śledczy RAF, stworzony jako postać przez Fredericka Forsytha, został określony w tym współczesnym thrillerze, jako postać która zeszła z dobrej drogi a opowieść o niej to jak opowiadanie o piorunach, przedstawiające bez wysiłku ciekawą rzeczywistość i niepowtarzalność związaną z poufnymi informacjami.
Forsyth napisał osiemnaście powieści, które były bestsellerami na całym świecie: Plik Odessa, Psy wojenne, Alternatywa Diabła, Czwarty protokół, Negocjator, Nędza, Pięść Boga, Ikona, Avenger, Afghan, The Cobra, a ostatnio także The Kill List (Lista zabójstw). Mieszka w Buckinghamshire w Anglii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *